Знімні протези

Людям XXI століття несказанно повезло, адже сучасна медицина і стоматологія зокрема на тому рівні, коли неможливого майже не існує. Арсенал інноваційних методів та спеціальне обладнання допомагають стоматологу впоратися з найважчими клінічними випадками і повернути пацієнтові сяючу посмішку. До таких випадків належить втрата людиною всіх або більшої частини зубів. Бездіяльність тут може мати серйозні наслідки  порушення травних процесів і захворювання внутрішніх органів через неможливість нормально пережовувати їжу. Крім цього, з'являються дефекти вимови звуків і комунікативний дискомфорт. Тому рекомендується протезування. У цій статті ми поговоримо про знімні протезаи.

Обираємо знімний протез — види і типи


Знімний протез  це ортопедична зубна конструкція для відновлення анатомії і фізіологічних функцій зубощелепної системи, яку необхідно знімати на час проведення гігієнічних заходів.


Коли знімний протез кращий за інші зубозаміняючі конструкції

Знімні зубні протези зазвичай використовують, коли:

 • втрачено всі зуби
 • відсутня велика частина зубів
 • в разі втрати декількох зубних одиниць підряд
 • при відсутності кількох крайніх жувальних зубів
 • при пародонтиті
 • в інших випадках, коли фіксація незнімних протезів неможлива


Види знімних протезів


Повний знімний зубний протез встановлюють пацієнтам, у яких повністю відсутні зуби. Він спирається лише на ясна. 

Частковий знімний зубний протез використовують для заміни декількох відсутніх зубів. В якості опори виступають зуби, що залишилися.

Залежно від матеріалів і способів виготовлення і повні, і часткові знімні протези діляться на кілька типів.

Типи знімних протезів


1. Акриловий зубний протез має багато переваг: 

 • дуже легкий
 • гіпоалергенний
 • не вимагає обточування зубів (для часткових протезів)
 • недорогий

Протез з акрилової пластмаси кріпиться за допомогою спеціальних гачків.

2. Нейлоновий зубний протез — ефективний для відновлення невеликих сегментів зубного ряду. Він еластичний і кріпиться до альвеолярного гребеня.

3. Бюгельний протез має металевий каркас з акриловим покриттям, на якому встановлені штучні зуби. Його легко зафіксувати і так само просто зняти за допомогою гачків, мікрозамків або телескопічних коронок. 

Переваги: 

 • рівномірний розподіл навантаження при жуванні
 • займає мало місця в порожнині рота
 • легке звикання до носіння конструкції

Своєю назвою бюгельний протез зобов'язаний елементу у вигляді дуги, що з'єднує праву і ліву сторони протеза. У перекладі з німецького "der Bügel" означає "дуга". Звідси  бюгельний.

Три правила догляду


№1. Зберігання в спеціальному контейнері. Якщо Ви зняли протез на ніч, не забудьте помістити його в спеціальний футляр-контейнер з герметично закритою кришкою. Він захистить конструкцію від потрапляння пилу, механічних впливів і контакту з бактеріями. Рекомендується також регулярно тримати протез в дезінфікуючому розчині або кип'яченій воді. Остання не повинна бути гарячою, оскільки це може привести до деформації протеза. А якщо конструкція має металеві елементи, то і кип'ячена вода недопустима, а хлорована — і поготів. Від такої води метал темніє.

№2. Вечірній туалет. Щоб на зубних протезах не утворювалися плями, чистіть консрукцію щодня перед сном, видаляйте з неї залишки їжі і бактеріальний наліт.

№3. Ранкова гігієна. Проводьте обов'язковий ранковий ритуал чистоти. Чистіть ясна, язик і піднебіння за допомогою щітки з м'якою щетиною. Після цього встановлюйте протез. Ранкова гігієна допоможе не тільки впоратися з зубним нальотом, а й стимулюватиме циркуляцію крові в тканинах.

Важливо не хвилюватися, якщо знімне протезування зубів  єдиний спосіб привести в порядок ротову порожнину. До носіння знімного протезу зазвичай досить швидко звикають і перестають звертати на нього увагу. А ось зовнішній вигляд завдяки штучним зубам змінюється в кращу сторону, адже вони відмінно виконують естетичну і жувальну функцію. М'язи обличчя підтягуються, а Ви виглядаєте молодше. Але головне те, що їсти і розмовляти зі знімним протезом зручніше, а який його тип Вам більше підходить  акриловий, нейлоновий чи бюгельний  допоможе розібратися стоматолог.

Записуйтесь на консультацію просто зараз: (097) 965-5097


Вартість робіт

Акриловий протез
6000 грн.
Нейлоновий протез
7500 грн.
Бюгельні протези
від 12000 грн.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Всі співробітники стоматологічної клініки є ліцензованими висококваліфікованими фахівцями.

Записатись на прийом

!
!
!
Будь ласка, виберіть послугу
Для запису виберіть бажану послугу. Якщо ви не знаєте яка послуга вам необхідна, виберіть пункт "Консультація" або "Інше".
Стоматологічна клініка Добре.

З будь-яких питань можете звертатися за номерами:

+38 (044) 548-6677
+38 (097) 965-5097