Людям XXI століття несказанно повезло, адже сучасна медицина і стоматологія зокрема на тому рівні, коли неможливого майже не існує. Арсенал інноваційних методів та спеціальне обладнання допомагають стоматологу впоратися з найважчими клінічними випадками і повернути пацієнтові сяючу посмішку. До таких випадків належить втрата людиною всіх або більшої частини зубів. Бездіяльність тут може мати серйозні наслідки — порушення травних процесів і захворювання внутрішніх органів через неможливість нормально пережовувати їжу. Крім цього, з'являються дефекти вимови звуків і комунікативний дискомфорт. Тому рекомендується протезування. У цій статті ми поговоримо про знімні протезаи.
Обираємо знімний протез — види і типи
Знімний протез — це ортопедична зубна конструкція для відновлення анатомії і фізіологічних функцій зубощелепної системи, яку необхідно знімати на час проведення гігієнічних заходів.
Коли знімний протез кращий за інші зубозаміняючі конструкції
Знімні зубні протези зазвичай використовують, коли:
- втрачено всі зуби
- відсутня велика частина зубів
- в разі втрати декількох зубних одиниць підряд
- при відсутності кількох крайніх жувальних зубів
- при пародонтиті
- в інших випадках, коли фіксація незнімних протезів неможлива
Види знімних протезів
Повний знімний зубний протез встановлюють пацієнтам, у яких повністю відсутні зуби. Він спирається лише на ясна.
Частковий знімний зубний протез використовують для заміни декількох відсутніх зубів. В якості опори виступають зуби, що залишилися.
Залежно від матеріалів і способів виготовлення і повні, і часткові знімні протези діляться на кілька типів.
Типи знімних протезів
1. Акриловий зубний протез має багато переваг:
- дуже легкий
- гіпоалергенний
- не вимагає обточування зубів (для часткових протезів)
- недорогий
Протез з акрилової пластмаси кріпиться за допомогою спеціальних гачків.
2. Нейлоновий зубний протез — ефективний для відновлення невеликих сегментів зубного ряду. Він еластичний і кріпиться до альвеолярного гребеня.
3. Бюгельний протез має металевий каркас з акриловим покриттям, на якому встановлені штучні зуби. Його легко зафіксувати і так само просто зняти за допомогою гачків, мікрозамків або телескопічних коронок.
Переваги:
- рівномірний розподіл навантаження при жуванні
- займає мало місця в порожнині рота
- легке звикання до носіння конструкції
Своєю назвою бюгельний протез зобов'язаний елементу у вигляді дуги, що з'єднує праву і ліву сторони протеза. У перекладі з німецького "der Bügel" означає "дуга". Звідси — бюгельний.
Три правила догляду
№1. Зберігання в спеціальному контейнері. Якщо Ви зняли протез на ніч, не забудьте помістити його в спеціальний футляр-контейнер з герметично закритою кришкою. Він захистить конструкцію від потрапляння пилу, механічних впливів і контакту з бактеріями. Рекомендується також регулярно тримати протез в дезінфікуючому розчині або кип'яченій воді. Остання не повинна бути гарячою, оскільки це може привести до деформації протеза. А якщо конструкція має металеві елементи, то і кип'ячена вода недопустима, а хлорована — і поготів. Від такої води метал темніє.
№2. Вечірній туалет. Щоб на зубних протезах не утворювалися плями, чистіть консрукцію щодня перед сном, видаляйте з неї залишки їжі і бактеріальний наліт.
№3. Ранкова гігієна. Проводьте обов'язковий ранковий ритуал чистоти. Чистіть ясна, язик і піднебіння за допомогою щітки з м'якою щетиною. Після цього встановлюйте протез. Ранкова гігієна допоможе не тільки впоратися з зубним нальотом, а й стимулюватиме циркуляцію крові в тканинах.
Важливо не хвилюватися, якщо знімне протезування зубів — єдиний спосіб привести в порядок ротову порожнину. До носіння знімного протезу зазвичай досить швидко звикають і перестають звертати на нього увагу. А ось зовнішній вигляд завдяки штучним зубам змінюється в кращу сторону, адже вони відмінно виконують естетичну і жувальну функцію. М'язи обличчя підтягуються, а Ви виглядаєте молодше. Але головне те, що їсти і розмовляти зі знімним протезом зручніше, а який його тип Вам більше підходить — акриловий, нейлоновий чи бюгельний — допоможе розібратися стоматолог.
Записуйтесь на консультацію просто зараз: (097) 965-5097
Вартість робіт
Акриловий протез
6000 грн.
Нейлоновий протез
7500 грн.
Бюгельні протези
від 12000 грн.